Замовити зворотній дзвінок
ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Геодезичний моніторинг технічного стану будівель та споруд

 1. Сутність (або ціль) послуги

Геодезичний моніторинг – комплекс геодезичних робіт та систематичних спостережень за динамікою розвитку деформацій в період будівництва та експлуатації будівель та споруд. Мета геодезичного моніторингу за  деформаціями будівель і споруд – отримати дані, які характеризують абсолютні величини осідань і зміщень, а також встановити показники їх зміни в часі.

 1. Для кого та у яких випадках вона потрібна.

В період будівництва – геодезичний моніторинг об‘єкт у будівництва ІV, V категорії, для отримання дійсних значень деформацій, порівняння отриманих даних з розрахунковими та максимально допустимими значеннями.

В період експлуатації – геодезичний моніторинг об‘єкту будівництва V, V категорії в перші 2 роки експлуатації. Прилеглі до будівельного майданчику будівлі та споруди, для запобігання руйнівного впливу нового будівництва та прийняття рішень, щодо усунення наявних деформацій.

 1. Якими нормативними документами регламентується.
 • ДБН В.1.3-2:2010 “Геодезичні роботи у будівництві” Розділ 8.
 • ДБН В.1.2-12:2008 «Будівництво в умовах ущільненої забудови. Вимоги безпеки» Розділ 8
 • ДБН В.1.2-5:2007 Науково-технічний супровід будівельних об’єктів ДодатокГ
 1. Етапи (якщо є) і строки цих етапів.

Склад геодезичних робіт при вимірюванні зсувів, осідань і деформацій такий:

 • Розроблення  методів і визначення періодів вимірювання зсувів, осідань і деформацій;
 • Розроблення схеми, методів і програми застосування планових і висотних опорних мереж;
 • Розроблення конструкцій геодезичних знаків;
 • Розроблення періодів і методів перевірки положення знаків опорної мережі;
 • Закладання знаків;
 • Вимірювання для створення опорної мережі (тріангуляція, полігонометрія, геометричне нівелювання);
 • Вимірювання величини горизонтальних і вертикальних зміщень, величин крену і переносу споруди, тріщини і виміри їх розмірів.

Вимірювання деформацій будівель та споруд носять систематичний характер, періодичність виконання 1 раз на місяць. Періодичність може змінюватись в залежності від етапів будівництва.

 1. Необхідне устаткування.

При вимірах деформацій з високої точністю, використовують ретельно вивірені високоточні нівеліри типу Н-05, штрихові інварні або спеціальні малогабаритні рейки та високоточні теодоліти типу ЗТ2 та рівно точні їм тахеометри, що дозволяє виконувати виміри з похибкою 5″

 1. Перелік виконаних робіт підрозділу за даною послугою (до 5 одиниць).
 • Довготривалий геодезичний моніторинг планово-висотного положення та відхилень від вертикалі залізобетонних опор другого ярусу трибун, підпірних стін, прилеглої забудови Національного спортивного комплексу “Олімпійський” (роботи виконувались весь період реконструкції 2008-2012 роки).
 • Будівництво житлового будинку з вбудовано-прибудинковими офісними приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Шулявська, 32 у Шевченківському районі м. Києва – комплексний геодезичний моніторинг за осіданнями прилеглого до будівельного майданчику будинку по пров. Тбіліському, 3А та за деформаціями будинку, що будується по вул. Шулявська,32. (робота виконується протягом всього періоду будівництва 2014-2016 роки)
 • Виконання інженерно-геодезичних робіт з нівелювання ІІ класу будівлі дитячої клінічної лікарні №7 та житлового будинку №4 по вул. М.Драгомирова, що є прилеглим до об‘єкта будівництва «Будівництво житлового будинку (доступне житло) для працівників медичних закладів комунальної власності м.Києва по вул. Підвисоцького, 4-в у Печерському р-ні м. Києва» (робота виконується протягом всього періоду будівництва 2014-2016 роки)

Для замовлення цієї послуги Ви можете зателефонувати у відділ роботи з замовниками за телефонами:

(067) 2170045;

(099) 1376337.

E-mail: ndibv_kontakt@ukr.net

Або скористайтесь даною контактною формою:

Наші об`єкти

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"