Замовити зворотній дзвінок
ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Дублюючі та перевірочні розрахунки основних утримуючих конструкцій

            ДП “НДІБВ” виконує дублюючі розрахунки конструкцій складних об’єктів, що будуються в ґрунті, а саме: пальово-плитних фундаментів, огородження котлованів, конструкцій підпірних стін та перевірочні розрахунки як окремих конструктивних елементів будинків і споруд (перекриттів, колон тощо), так і будинків в цілому.

            Необхідність в виконанні дублюючих розрахунків регламентується:

 • ДБН В.2.6-98:2009 Конструкції будинків і споруд. Бетонні та залізобетонні конструкції. Основні положення
 • ДБН В.1.2-2:2006  Навантаження та впливи.
 • ДБН В.1.2-14:2009 Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ.
 • ДБН В.2.1-10:2009 Основи та фундаменти споруд. Основні положення проектування;
 • ДБН В.1.1-12:2014 Будівництво в сейсмічних районах
 • ДБН В.2.2-24:2009 Проектування висотних житлових і громадських будинків.
 • ДСТУ Б В.1.2-3:2006 Прогини і переміщення.
 • ДБН В.1.2-5:2007 Науково-технічний супровід будівельних об’єктів

            Дублюючі розрахунки складних об’єктів виконуються при проведенні науково-технічного супроводу будівництва. При виконанні дублюючих розрахунків складних об’єктів виконується моделювання системи «конструкція-ґрунт».

            Перевірочні розрахунки виконуються згідно технічного завдання Замовника як для окремих конструктивних елементів, так і для конструкції в цілому. Їх виконують для виключення помилок в проекті. Виконується перевірка просторової жорсткості та стійкості проти перекидання на проектні, сейсмічні та аварійні навантаження. В результаті надаються висновки та рекомендації по уточненню проекту.

        Дублюючі розрахунки складних об’єктів виконуються для 2-х етапів:

 • етап будівництва споруди;
 • етап експлуатації споруди.

            Для виконання робіт застосовуються програмні комплекси ЛІРА-САПР 2015; Мономах-САПР 2013; ЕСПРІ 2014, «PLAXIS-2D, 3D» та «SCAD-OFFICE», що дозволяють найбільш точно виконати розрахунки утримуючих конструкцій.

             Розрахункова модель просторової схеми конструкцій каркасу багатоповерхового будинку виконується в підсистемі (ПС) «КОМПОНОВКА» програмного комплексу (ПК) «МОНОМАХ 4.5» і експортується в програмний  комплекс ПК  «ЛІРА-САПР» і розрахункові підсистеми ПК «МОНОМАХ»: ПС «ПЛИТА» для визначення розрахункового армування в елементах каркасу.

Етапи виконання робіт включають:

 • аналіз технічної документації представленої замовником;
 • розроблення розрахункової моделі багатоповерхового будинку на експлуатаційні вітрові та сейсмічні навантаження.
 • комп’ютерне моделювання і просторові розрахунки на граничні вітрові і сейсмічні  навантаження як системи «будова-фундамент-пальова основа».

В межах даної послуги ДП “НДІБВ” зокрема виконані такі роботи:

 1. Перевірочний розрахунок каркасу Секцій №1, №2  житлово-офісного комплексу «Престиж Холл» по вул. А. Барбюса, 37/1 в Печерському районі м. Києва (роботи з підсилення фундаментів Секції №1) в рамках науково технічного супроводу на стадії проектування.
 2. «Проведення дублюючих розрахунків несучих конструкцій каркасу будівлі  як конструктивної системи «основа-фундамент-будова» в рамках науково-технічного супроводу на етапі проектування житлового будинку 2. комплексу  житлових будинків з вбудованими приміщеннями та паркінгом за адресою: вул. Люстдорфська дорога,  90, м. Одеса” (як споруда класу відповідальності СС3).
 3. «Просторовий перевірочний розрахунок каркасу багатоповерхового будинку (секція 3) комплексу житлового та громадського призначення, як споруди класу СС-3 в рамках науково-технічного супроводу на етапі проектування за адресою: вул. Велика Васильківська, 137,139 в Печерському районі м. Києва»
 4. «Роботи з проведення  науково-технічного супроводу при забудові житлового комплексу по Новопечерському провулку, 5 в м. Києві».  Проведення дублюючих розрахунків  каркасу найбільш відповідальної частини комплексу (будівля №5)»
 5. «Просторовий перевірочний розрахунок каркасу  будівництва житлового будинку №2 наслідків СС-3 житлового комплексу як конструктивної системи «каркас-фундаменти-основа» на сейсмічні навантаження в рамках науково-технічного супроводу за адресою: вул. Березова (ділянка 2),  м. Одеса»,
 6. «Просторовий перевірочний розрахунок каркасу житлового будинку з вбудовано-прибудованими магазинами та офісними приміщеннями  як конструктивної системи «каркас-фундаменти-основа» на сейсмічні навантаження в рамках науково-технічного супроводу на стадії  проектування за адресою: вул. Кам’янецька, 2А у м. Хмельницькому»
 7. «Проведення дублюючих розрахунків несучих конструкцій каркасу будівлі  як конструктивної системи «основа-фундамент-будова» в рамках науково-технічного супроводу на етапі проектування 30-поверхового житлового будинку за адресою: вул. Новоберегова, м. Одеса”
 8. Дублюючі розрахунки стійкості і міцності огородження котловану стації метрополітену «Хорошовская» в м. Москва на етапі виконання робіт з демонтажу трьох нижніх розпірних елементів, 2013 р.
 9. Роботи з науково-технічного супроводу будівництва готельного комплексу з підземним паркінгом по вул. Лютеранська, 14-В в Печерському р-ні м. Києва (дублюючі розрахунки шпунтового огородження), 2012-2013 рр.
 10. Дублюючі розрахунки стійкості каскаду підпірних стін в зоні сімейно-оздоровчого комплексу на 8-й станції Великого Фонтану у м. Одеса (узбережжя Чорного моря», 2015 р.;
 11. Роботи по виконанню дублюючих розрахунків та експертному аналізу «Конструктивних рішень шпунтового огородження», заходів з унеможливлення взаємного негативного впливу каналізаційного колектору д=2000мм та Будівництва торговельного центру «Петрівка» по вул. Вербовій, 21,23 в Оболонському районі м. Києва, в тому числі проведення комплексних дублюючих розрахунків системи «споруда-огородження-колектор» в програмному комплексі «PLAXIS», 2016 р.

Для замовлення цієї послуги Ви можете зателефонувати у відділ роботи з замовниками за телефонами:

(067) 2170045;

(099) 1376337.

E-mail: ndibv_kontakt@ukr.net

Або скористайтесь даною контактною формою:

Об`єкти, на яких надавалась послуга

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"