Розробка бізнес-плану інвестиційного проекту
Підприємства, зацікавлені в одержанні фінансування, практично у всіх випадках повинні розробити й представити на розгляд у фінансово-кредитну установу заявку на одержання кредиту й обґрунтований бізнес-план.
Бізнес-план – це план розвитку підприємства, необхідний для освоєння нових сфер діяльності, створення нових видів бізнесу. Він дає можливість оцінити життєздатність підприємства в умовах конкуренції, служить аргументом для одержання фінансової підтримки від зовнішніх інвесторів.
Практика свідчить, що на сучасному етапі розвитку підприємництва в Україні бізнес-план найбільше потрібний підприємцям, які сподіваються залучити іноземні інвестиції, оскільки більшість іноземних інвесторів віддають перевагу традиційної схемі виділення коштів, вирішальним моментом яке є розгляд бізнес-плану.
Стандартної форми бізнес-плану не існує, але у всіх випадках він повинен містити характерну інформацію, необхідну для ухвалення рішення про можливість фінансування підприємства.
Глибина пророблення бізнес-плану залежить від обсягу запитуваного фінансування. У випадку малого бізнесу деякі деталі бізнес-плану можуть бути опущені або викладені в скороченому обсязі. Бізнес-плани, призначені для внутрішнього користування (тобто для планування й прогнозу діяльності підприємства), можуть бути яке в чому спрощені.
Універсальною основою будь-якого бізнес-плану, на яку можуть накладатися різні додаткові аспекти, є наступні розділи:
- Короткий опис проекту (резюме проекту) із обов’язковим відображенням потреби у фінансуванні та графіку повернення позикових коштів.
- Опис компанії (підприємства).
- Організаційно-економічна характеристика компанії, її історія розвитку,
- Власники, управлінський апарат і персонал компанії.
- Асортимент товарів та послуг компанії.
- Виробничі потужності компанії.
- Аналіз системи маркетингу та збуту компанії.
- Оцінку фінансового стану підприємства.
- Висновки, в яких зазначаються основні переваги а недоліки компанії, перспективи її розвитку в найближчому майбутньому.
- Аналіз ринку.
- Визначення товарних та територіальних меж ринку, його місткості, рівня цін та перспектив їх зміни.
- Характеристика цільової аудиторії (потенційних споживачів), її сегментації.
- Характеристика вже наявного на ринку асортименту продуктів із зазначенням їх недоліків.
- Характеристика інтенсивності конкуренції, основних конкуруючих фірм.
- Проект.
- Опис та характеристика нового продукту, його конкурентних переваг, потенційного рівня попиту, собівартості його виготовлення та реалізації.
- Характеристика системи виробництва, зберігання, транспортування нового продукту, ключової сировини та можливості її закупівлі.
- Характеристика системи маркетингу та збуту нового продукту.
- Джерела фінансування проекту і призначення коштів і.
- Умови фінансування й застава.
- Основні показники ефективності проекту ((NPV, IRR, рентабельності, терміну окупності) та межа міцності проекту (точка беззбитковості).
- Ризики проекту та засоби їх зниження.
- Календарний план впровадження проекту із зазначенням конкретних етапів, їх вартості та відповідальних осіб.
- Додатки (повні резюме менеджменту компанії; копії фінансових звітів компанії; рекомендаційні листи від кредиторів, у яких компанія раніше одержувала кредити; копії договорів, пов’язаних з реалізацією проекту; копії ліцензій, авторських посвідчень тощо).
Фахівці ДП «НДІБВ» готові розробити для Вас бізнес-план як за стандартами міжнародних фінансових організацій (EIB, KfW, IFC, EBRD, NEFCO), так і за будь-якою Вашою схемою із збереженням комерційної таємниці та у найкоротші терміни.
Для замовлення цієї послуги Ви можете зателефонувати до сектору по роботі із замовниками за телефонами:
(067) 2170045;
(099) 1376337.
E-mail: ndibv_kontakt@ukr.net
Або скористайтесь даною контактною формою:
Будемо раді із Вами співробітничати!