Замовити зворотній дзвінок




ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Проведення порівняльного аналізу економічної ефективності застосування трьох видів утеплювачів при тепловій санації огороджувальних конструкцій житлових будинків

Робота виконана фахівцями сектору економічних методів управління будівництвом ДП «НДІБВ» під керівництвом к.е.н., с.н.с., доцента Вахович Інни Володимирівни.

Замовники: Чернівецька міська рада та ПП «Укртеплогідроізоляція» на підставі договору №101 від 22 серпня 2007 року та додаткової угоди № 1 до цього договору від 31.10.2007 року.

Метою роботи був аналіз економічної ефективності теплової санації зовнішніх огороджувальних конструкцій проведено для трьох видів утеплювачів – пінополіуретану, плити мінераловатної та пінополістиролу на прикладі 9-ти поверхового житлового будинку серії 135 та 5-ти поверхового житлового будинку серії 67.

З цією метою було проаналізовано великий масив інформації щодо досвіду використання зазначених утеплювачів, досліджено різноманітні фактори, вплив яких позначався на результатах.

  1. При виконанні науково-дослідної роботи було проведено:

– аналіз показників економічної ефективності теплової санації огороджувальних конструкцій  за статтями прямих витрат;

– аналіз традиційних показників економічної ефективності;

– аналіз показників економічної ефективності, визначених з урахуванням капіталізації доходу.

Показники економічної ефективності теплової санації зовнішніх огороджувальних конструкцій розраховано для базової ціни на газ – 686 грн. за 1000 куб. м та з урахуванням її зростання.

При аналізі економічної ефективності враховано, що обрані утеплювачі мають різні строки експлуатації. Розрахунки виконані на 50 років експлуатації будинку після проведення теплової санації.

В результаті проведеного аналізу економічної ефективності теплової санації зовнішніх огороджувальних конструкцій трьома видами утеплювачів, було встановлено, що найбільш економічно ефективним є варіант утеплення пінополіуретаном. Така тенденція зберігається і при збільшенні ціни на газ.

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"