Замовити зворотній дзвінок
ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Ухвала конференції «Застосування нових матеріалів і технологій захисту, гідроізоляції, укріплення конструкцій об’єктів на етапі проектування, будівництва, експлуатації» 13-14 березня 2019 року

ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва»
та «Центр гідроізоляції і покрівлі»13-14 березня 2019 року  організували та провелиміжнародну науково-технічну конференцію:
«Застосування нових матеріалів і технологій захисту, гідроізоляції, укріплення конструкцій об’єктів на етапі проектування, будівництва, експлуатації»
За результатами роботи була прийнята
УХВАЛА

На конференції заслухано близько 20 доповідей та повідомлень, в яких розглянуті питання обстеження, аналізу причин протікань, методів підсилення гідроізоляції, аналізу та оптимального вибору матеріалів, технологічних рішень, економічного обґрунтування вибору матеріалів, контролю якості та техніки безпеки під час виконання гідроізоляційних робіт.
В конференції приймали участь понад 200 представників науково-дослідних і проектних організацій, будівельних компаній, вищих навчальних закладів, виробників і постачальників, органів місцевого самоврядування. З цікавістю прийнято виступи представників провідних міжнародних компаній MINOVA, CarboTech (Німеччина), MINOVA Екосhеm (Польща), МINOVA MAI Gmbh (Австрія), ВРА Gmbh (Німеччина), SCHOMBURG (Німеччина) які поділились своїм досвідом застосування власних напрацювань у даній сфері.
На конференції зробили доповіді представники компаній «Пенетрон» та «MAPEI»
В НДІБВ існує наукова школа в області технології гідроізоляційних робіт, ведуться дослідження, розробляються та впроваджуються новітні технології. Інститут надає сприяння та наукову підтримку вітчизняним та зарубіжним фірмам у впровадженні прогресивних гідроізоляційних технологій.
Протягом існування в інституті наукового напрямку з технології гідроізоляційних робіт науковцями розроблено мастичні гідроізоляції з бітумно-емульсійних латексних матеріалів та технології їх застосування, технологію влаштування мастичних гідроізоляцій з бітумно-бутилкаучукових мастик за що співробітники інституту отримували державні та урядові нагороди, а саме Премію Ради Міністрів СРСР та Державної премії України в галузі науки і техніки, тощо.
Учасники зазначили зниження якості сучасного виконання гідроізоляції будівельних конструкцій як на стадії будівництва, так і низьку довговічність на стадії експлуатації, що призвело до появи проблем в напрямку гідроізоляційних робіт в країні: не достатньо раціонально витрачаються значні фінансові та матеріальні ресурси, трудові витрати, що не призводить до бажаних результатів.
Відмічено, що на практиці, нажаль, головним критерієм при виборі системи гідроізоляції є найнижча ціна, а не технічні показники та їх відповідність технічним вимогам.
Лабораторія покрівельних і гідроізоляційних робіт ДП «НДІБВ» продовжує працювати над вдосконаленням конструктивних рішень технології влаштування гідроізоляції. Фахівцями сформульовані правила проектування, що мають бути відображені в нормативно-правових актах та нормативних документах.
Аналіз світового досвіду проектування і влаштування гідроізоляцій, збільшення обсягів зведення підземних споруд значного заглиблення показали необхідність зміни існуючих принципів проектування гідроізоляції, розробки нових та внесення змін в діючі державні будівельні норми та стандарти.
Вважати за доцільне:
 – сприяти подальшому розвитку наукового напрямку технології гідроізоляційних робіт та розробки гідроізоляційних матеріалів;
– забезпечити розповсюдження світового досвіду з цього напрямку;
– сприяти налагодженню наукових та виробничих зв’язків між фахівцями та підприємствами за напрямком діяльності;
– поліпшити підготовку фахівців та підвищення їх кваліфікації в області гідроізоляційних робіт.
Для досягнення поставлених задач учасники конференції пропонують:
– звернутися в Міністерство регіонального розвитку будівництва та архітектури з пропозицією щодо розроблення ДБН на гідроізоляцію та гідроізоляційні роботи;
– звернутися до Міністерства економічного розвитку та торгівлі з пропозицією щодо розробки низки стандартів із зазначеного питання;
– започаткувати організацію в НДІБВ навчальних курсів підвищення кваліфікації фахівців з улаштування гідроізоляції, захисту арматури та металевих елементів у вологому середовищі;
– проводити науково-технічні конференції та семінари за наведеною тематикою на постійній основі.

Наші послуги

Наші фахівці

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"