Замовити зворотній дзвінок
ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Інструментальне дослідження рівнів шуму та вібрації

 1. Ціль послуги.

Виявлення фактичних рівнів шуму та вібрації (віброшвидкості V, мм/с та віброприскорення А, м/с2або в дБ) в виробничих або громадських умовах в джерелі або на шляху її розповсюдження. Вібрація та шум вимірюються в лінійному спектрі та в октавних смугах з частотами від 1 до 63 Гц. При необхідності для вимірювання низькочастотних (сейсмічних) коливань або коливань в широкому спектрі залучаються до співпраці спеціалісти з інших спеціалізованих установ з широкосмуговим аналізатором спектру коливань. Робота виконується приладом ВШВ-003-М2 з віброперетворювачами та мікрофоном. Прилад пройшов атестацію в ДП «Укрметртестстандарт».

 1. Для кого та у яких випадках вона потрібна.

Послуга потрібна для збереження існуючих житлових будинків, будівель та споруд поруч з якими працюють будівельні машини і механізми, або рух громадського транспорту, які є джерелом надмірної вібрації. При потраплянні будівлі в зону розповсюдження вібрації з низьким діапазоном вимушених коливань, можлива поява резонансу з конструкціями будівлі, що може негативно вплинути на її міцність, довговічність та експлуатаційну придатність. Тому однією з задач є визначення власних частот коливань будівлі та виявлення можливості появи резонансів.

Для забезпечення комфортних умов проживання або праці виникає необхідність вимірювання гігієнічних нормованих рівнів шуму та загальної вібрації у відповідності з вимогами санітарних норм всередині житлових та громадських будівель (житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки) поруч з будівельними майданчиками, автомагістралями, лініями трамваю та метро мілкого закладання, аеропортами тощо, які є джерелом підвищеного шуму та вібрації.

Вимірювання виконуються для виявлення віброізоляційної здатності огороджуючих конструкцій, верхньої будови колії трамваїв та метро та надання рекомендації щодо захисту будинків та споруд від вібрації та шуму

3. Етапи та строки цих етапів.

 1. Встановлення датчиків на досліджувану конструкцію, на поверхню землі або на підлогу будинку.
 2. Налаштування приладу та фіксація показників шуму або вібрації.
 3. Обробка та наліз отриманих даних.
 4. Складання звіту та надання рекомендацій.
 5. При необхідності виконуються наступні роботи: виявлення додаткових факторів, що впливають на появу шуму та вібрації (грунтові умови, особливості конструкції будинку), визначення динамічних характеристик будинків та грунтів основи, комп’ютерне моделювання та розрахунок методом кінцевих елементів на стадії проектування.

Строки виконання роботи залежать від складності поставленої задачі, умов роботи та кількості необхідних замірів.

 1. Перелік виконаних робіт підрозділу за даною послугою.
 •  Дослідження рівнів вібрації під час демонтажу фундаментів освітлювальних опор стадіону та під час влаштування буронабивних паль під час реконструкції НСК «Олімпійський» для проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро2012».
 • Дослідження рівнів вібрації під час демонтажу фундаментів освітлювальних опор стадіону та під час влаштування буронабивних паль під час реконструкції НСК «Олімпійський» для проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро2012».
 • Дослідження рівнів вібрації будівлі головного корпусу газопоршневоїкогенераційної установки на заводі Coca-Cola в м. Бровари Київської області.
 • Проведення дослідницьких робіт для визначення причин виникнення надмірних шуму та вібрації у житлових будинках №№ 38, 42, 49/1, 53 по вулиці Васильківській в м. Києві, що розташовані вздовж діючої дільниці Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену від ст. «Либідська» до ст. «Виставковий центр» та надання пропозицій із зниження їх рівня до величин, визначених санітарними нормами України.
 • Дослідження рівнів вібрації будівлі адресою вул. Є. Коновальця, 13 у м. Києві від роботи будівельних машин та механізмів, що працюють на розташованому поруч з будівлею будівельному майданчику по вул. А. Барбюса, 28-А м. Києві

Для замовлення цієї послуги Ви можете зателефонувати у відділ роботи з замовниками за телефонами:

(097) 832-96-63

(044) 248-88-89;

E-mail: ndibv_kontakt@ukr.net

Або скористайтесь даною контактною формою:

Фахівці, які надають послугу

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"