Замовити зворотній дзвінок
ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Відділ енергозбереження та термомодернізації у будівництві

        Відділ було утворено в інституті на початку 60-х років 20-го століття. Спочатку його назва була – відділ герметизаційних, гідроізоляційних, теплоізоляційних та опоряджувальних робіт. Від початку розвитку будівництва великопанельних будинків на території колишнього Радянського Союзу у 1960-х роках – відділ завжди був провідним на теренах колишнього СРСР у галузі проектування, механізації, створення техніко-технологічної документації, нормативних документів та стандартів для будівництва великопанельних будинків. За понад 50 років свого існування у відділі було створено понад 30 стандартів та нормативних документів державного рівня – ГОСТів, ДСТУ, ДБН, РСН. Окрім того, на базі відділу було створено унікальну наукову школу технології створення та застосування герметиків та ефективних гідроізоляційних матеріалів у масовому будівництві. Завдяки цьому, у відділі було створено понад 20-ти унікальних винаходів, що захищені авторськими свідоцтвами та патентами. Розробки відділу свого часу були удостоєнні державних премій у 1990-му та 1998-му році.

    У сучасних умовах робота відділу енергозбереження та термомодернізації у будівництві зосереджена на питаннях: підвищення ефективності використання будівельних матеріалів – починаючи від цементу, бетонних сумішей та закінчуючи новітніми будівельними сухими сумішами та полімерними матеріалами різного призначення, а також на питаннях, пов’язаних з підвищенням енергоефективності використання будівельних матеріалів, технологій, обладнання при термомодернізації існуючих будівельних об’єктів під час реконструкції та капітального ремонту.

   Спеціалістами відділу постійно проводились роботи з обстеження та паспортизації існуючих, понад 500, будівельних об’єктів на предмет визначення технічного стану та придатності до подальшої безпечної експлуатації, у тому числі обстеження стану гідроізоляції, герметизації, теплоізоляції та інших специфічних об’єктів, що знаходяться у нестандартних умовах експлуатації, завдяки чому накопичено безцінний досвід таких робіт. Спеціалістами, окрім обстеження, виконувались роботи з паспортизації та розробки рекомендацій щодо заходів з подальшої безпечної експлуатації об’єктів обстеження.

     Відділ постійно розробляє нормативні документи та виконує науково-технічні розробки для Мінрегіон України.

     Відділ успішно співробітничає з такими відомими підприємствами та організаціями: ТОВ «Хенкель Україна», ДП “Капарол Україна”, ТОВ «Солстрой», ТОВ «Укртеплогідроізоляція», ТОВ «БК ЗЗБК-1», ДП «Антонов», ТОВ «Мегалайн Глобал Юкрейн», ТОВ «Інвест-Регіон», ДП МОУ «Центральний проектний інститут», ПАТ «Завод залізобетонних виробів ім.С.Ковальської», Представництво «Догуш Иншаат ве Тиджарет Аноним Ширкети», ТОВ «Бетон-Косплекс», ТОВ «ВІННЕР ГРУП Україна», ТОВ «Механічний завод «Сонет», Корпорація «Столиця», ХК «Київміськбуд».

До структури відділу входять: 

Лабораторія дослідження теплоізоляційних, герметизаційних та опоряджувальних технологій та матеріалів
Лабораторія гідроізоляційних та покрівельних робіт

Наші послуги:

 1. Розробка проектів термомодернізації та санації будівельних об’єктів при реконструкції та капітальному ремонті, а також проектів консервації.
 2. Розробка технічних умов на виробництво будівельних матеріалів, виробів та систем та погодження їх з органами державного нагляду.
 3. Розробка технологічних регламентів, технологічних карт, проектів виконання бетонних, гідроізоляційних, герметизаційних, теплоізоляційних, опоряджувальних та спеціальних робіт.
 4. Експертиза проектної документації на предмет застосування матеріалів, чинних будівельних норм та сучасних технологій виконання робіт.
 5. Державна експертиза нормативних документів державного рівня та техніко-технологічної документації (технічних умов) з метою погодження їх з Мінрегіон України.
 6. Сертифікаційні та кваліфікаційні випробування будівельних матеріалів загальнобудівельного та спеціального призначення на встановлення фізико-механічних показників.
 7. Виконання обстежень будівельних об’єктів з метою встановлення: загального технічного стану, стану теплоізоляції, гідроізоляції, герметизації, оздоблення, відповідності технічних рішень чинним нормам у будівництві з наданням рекомендацій з подальшої безпечної експлуатації об’єкта.

Провідні фахівці відділу:

Максимов Артем Сергійович

Гармаш Олександр Іванович

Баглай Юрій Анатолійович

Гутніченко Тетяна Петрівна

Бабічева Параскева Ярославівна

Бількевич Юлія Володимирівна

Куран Юрій Олександрович

Галерея виконаних робіт:

… НСК «Олімпійський», «Віннер Форд», ДП «МА «Бориспіль», ЖК «Квартет» на Урицького, «Мистецький Арсенал», склади на вул. М. Вовчка.

Основні нормативні публікації:

 1. ДСТУ Б В.2.6-187:2013 «Теплогідроізоляція монолітна пінополіуретанова, що напилюється. Загальні технічні умови»
 2. ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків.»
 3. «ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» Наказ ДержжитлокомунгоспуУкраїни08.2004 № 150
 4. ДБН 298-92 «Проектирование и выполнение изоляции наружных стыков крупнопанельных зданий»
 5. РСН 355-91 «Проектирование и выполнение герметизации стыков и гидрозащиты поверхностей с применением бутилкаучуковых мастик (Госстрой УССР)»

До основних наукових розробок відділу належать:

 1. Технологія та конструктивні рішення влаштування покрівель та гідроізоляції промислових і цивільних будинків з полімерних та бітумно-полімерних мастикових композицій. 
  Простота та технологічність виконання, можливість використання механізмів. Втричі менші витрати покрівельних матеріалів порівняно з рулонними бітумінозними покрівлями. Довговічність 15-20 років. Виробіток покрівельника за зміну – 150- 200 м 2 одношарового килима. Ефективно для покрівель з профнастилу.

 2. Технологія та конструктивні рішення ремонту покрівель житлових та промислових будинків з використанням полімерних та бітумно-полімерних гідроізоляційних композицій. 
Технологія передбачає ефективне відновлення існуючого покрівельного килима та нанесення додаткових мастикових шарів з полімерних композицій і дозволяє отримувати високу герметичність відремонтованої поверхні при зменшенні витрат мастикових гідроізоляційних матеріалів у 2-2,5 рази в порівнянні з традиційними рулонними бітумінозними. Довговічність 12-15 років. Виробіток одного покрівельника за зміну – 100- 120 м 2 одношарового килима. Є можливість отримання декоративних покрівель.

3. Нова прогресивна технологія ремонту м’якої рубероїдної покрівлі. 
Захищено патентом України.
Нова технологія ремонту дозволяє прогрівати покрівельний килим на всю глибину до поверхні стяжки спеціальним апаратом інфрачервоного випромінювання (ТУ У 22965962.001-96).
Номінальна робоча напруга – 380 В. Продуктивність за 1 робочий цикл –1,25 м2. Термін відновлення покрівлі площею 1,25 м2 – 7-20 хв. Маса апарату – 28 кг . Апарат зручний, надійний, відповідає встановленим вимогам з техніки пожежної безпеки і електробезпеки.
Переваги нової технології ремонту покрівлі: не потрібно знімати старий покрівельний килим; не потрібно витрачати рубероїд та бітум; висока продуктивність (не менш ніж 120 м2 за зміну – 8 годин); висока якість ремонтних робіт (практично повністю видаляється міжшарова вода), отримується рівна монолітна поверхня без тріщин, пористості, просідань; не потрібно використовувати бітумонагрівальні агрегати, бітумоварочні котли, обладнання для підйому матеріалів; пожежобезпечність; поліпшення стану навколишнього середовища тощо.
Технологія використовувалась на об’єктах житлово-цивільних та промислових будинків та споруд в містах Києві, Полтаві, Миколаєві, Львові, Луцьку, Чернівцях тощо.

4. Організація виробництва та застосування вітчизняної мастики для промислового теплицебудування.
Захищено авторськими свідоцтвами.
Може бути розроблено технологію та організовано виробництво вітчизняної мастики для герметизації світлопрозорих огороджень теплиць та парників, виконаних із скла чи склопакетів.
Технічна характеристика мастики: умовна міцність під час розриву не менш ніж 0,07-0,1 МПа; відносне видовження не менш ніж 10-15%; водопоглинання по мaci 0,2-0,4%; інтервал експлуатаційних температур від мінyc 40?С до плюс 60°С; нанесення мастики на стик – механізоване.
Розробка дозволить вирішити в Україні проблему герметизації скління при реконструкції зимових теплиць, що промислово експлуатуються, а також при будівництві нових.

5. Антикорозійний захист закладних металевих частин та зварювальних швів в зоні замонолічування бетоном в будівельних та полігонних умовах.
Прискорення термінів виконання робіт за рахунок скорочення часу висихання захисного шару, зниження пожежонебезпечності, зменшення витрат органічних летючих розчинів; можливість приготування робочих сумішей в умовах будівництва.

6. Розробка способу багатоступеневої гідроізоляції підземних частин будівель і споруд.
Проведення досліджень та розробка конструктивно-технологічних рішень улаштування гідроізоляції із різнотипних гідроізоляційних матеріалів, які суміщені на одній поверхні, що ізолюється. Це має підвищити надійність та довговічність гідроізоляційного захисту підземних частин споруд.

Фахівці відділу

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"