Замовити зворотній дзвінок
ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" (м.Київ)

Лабораторія висотного і експериментального будівництва

    Лабораторія створена у 2000-му році одночасно із початком висотного будівництва в Україні (вище 73,5м).

   За період існування в лабораторії в якості головного виконавця розроблено ДБН В.2.2-24:2009 «Проектування висотних житлових та громадських будинків» (2009 рік), а В. П. Максименко (завідувач лабораторії) приймав участь в якості співвиконавця у розробленні:

1.ДБН В.1.1-12:2013 «Будівництво в сейсмічних районах України»; (2013рік)

2. ДСТУ Б В.2.6–195:2013 «Конструкції стін із блоків з ніздрюватого бетону автоклавного тверднення. Загальні технічні умови»; (2013рік)

3. Альбом-посібник «Технические решения стен многоэтажных зданий из ячеистобетонных изделий автоклавного твердения. Альбом пособие для проектирования и производства работ». (2012 рік)

4. ДСТУ-Н Б В.2.6-ХХХ:201Х “Настанова з проектування та улаштування конструкцій будинків із застосуванням виробів із ніздрюватого бетону автоклавного тверднення” (2016 рік)

    Також в лабораторії розроблено програми експериментального будівництва для 42 будинків; виконано перевірочні розрахунки 57 висотних будинків висотою 112-210 м, проведено 5 міжнародних науково-технічних конференцій з питань висотного будівництва, організовано закордонні поїздки делегацій українських будівельників в США, Німеччину, Об’єднані Арабські Емірати, і Республіку Беларусь.

    Лабораторія підтримує наукові та ділові зв’язки з міжнародною Радою з питань висотного будівництва та навколишнього середовища (США), з Інститутом монолітного будівництва Університета Карлсрує, Інститутом Геотехніки Дармштадського Університету (Німеччина), Українсько-німецьким будівельним центром (м. Київ), БЕЛНИИС (м. Мінськ) та іншими науковими, проектними і будівельними організаціями.

    В різні часи замовниками послуг були такі компанії, як ХК “Київміськбуд” АТ «Позняки-Жил-Буд, КП «Будова» (м. Одеса), ПАТ «Домобудівний комбінат №3, КП «Спецжитлофонд», КП «Житлобудинвест-УКБ», Релігійна громада парафії Кафедрального Собору, КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт», Проектний інститут СБУ, Вищий господарський суд України, ПРАТ «АЕРОБУД», ТОВ «Декоплюс», ООО “ORBI RESIDENCE (Грузія) та інші.

Основні послуги:

• перевірочні розрахунки висотних будинків, як конструктивної системи «грунтова основа – фундамент – будова» в обсязі контрольних параметрів, затверджених Мінрегіонбудом України;

• розробка програм експериментального будівництва висотних та інших складних будівельних об’єктів і надає науково-технічну і організаційну допомогу в їх реалізації, здійснює науково-технічний супровід проектування, будівництва та експлуатації висотних будинків;

• розрахунки впливу нового будівництва на існуючу забудову;

• Розробка нормативної, технічної та експлуатаційної документації з проектування, будівництва та експлуатації висотних будинків;

• розрахунки та конструювання конструкцій, вузлів та елементів висотних будинків;

• просторові розрахунки реконструкції підсилення та нового будівництва кам’яних та армо-кам’яних будинків;

• моніторинг деформаційного стану основних несучих конструкцій і елементів висотних будинків;

• науково-технічна допомогу з питань автоматизації будівельного проектування із застосуванням програмно-обчислювальних комплексів (Ліра, Мономах, Сапфір, ЕСПРІ, Ліра-САПР, Мономах-САПР);

• Надання усіх видів консультацій з питань проектування, будівництва та експлуатації висотних споруд, зокрема з питань автоматизованого проектування та виконання складних розрахунків будівельних конструкцій і споруд.

    На сьогоднішній день в лабораторії працює 6 співробітників, в тому числі 1 доктор технічних наук, 2 кандидати технічних наук та інші висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи під керівництвом завідувача лабораторією Максименко Валерія Петровича.

Наші об`єкти
"ДП "НІДБВ" - це вирішення будь-яких будівельних задач!"